Poradniki - Speaking House - nauka angielskiego w praktyce!
Zajęcia próbne
ZAPISZ SIĘ NA
ZAJĘCIA PRÓBNE
Kontakt
SKONTAKTUJ
SIĘ Z NAMI
Facebook
ODWIEDŹ NASZ
FACEBOOK
zegar

Przysłówki Częstotliwości w Angielskim

Przysłówki częstotliwości takie jak „always”, „sometimes” czy „often” wciąż sprawiają ci trudność? Zajrzyj na naszego bloga, a wszystko ci wyjaśnimy!

IT

Angielski dla branży IT

Jeżeli pracujesz w branży IT i chcesz poprawić swój angielski w tej dziedzinie, to serdecznie zapraszamy do lektury naszego nowego wpisu.

wspólna nauka

Zaimki dzierżawcze w języku angielskim

Zaimki dzierżawcze w angielskim przysparzają ci kłopotów? Koniecznie zajrzyj na naszego bloga, wytłumaczymy ci wszystko ze szczegółami.

zarządzanie

Zarządzanie w języku angielskim

Zarządzanie zespołem nie jest ci obce? Chcesz wynieść swoje kompetencje na wyższy poziom? Pokażemy Ci, jak zrobić to po angielsku!

Przyimki miejsca w angielskim: in, on, at

Nie wiesz kiedy używać „on”, kiedy „in”, a kiedy „at”? W tym wpisie wyjaśniamy najważniejsze przyimki miejsca w angielskim. Zapraszamy!

legal english

Legal English – najważniejsze zwroty i wyrażenia

Jeśli szukasz pomocy w nauce wyrażeń i słownictwa z zakresu legal English, to chętnie pomożemy. Zapraszamy na naszego bloga.

gramatyka

Gramatyka w angielskim – there is/ there are

Angielska gramatyka to nie problem! Zajrzyj na naszego bloga, a dowiesz się wszystkiego o konstrukcji „there is/there are”.

Bankowość po angielsku

Bankowość często potrafi być zawiła, a już szczególnie po angielsku. Jeśli szukasz przydatnych zwrotów z tej dziedziny, to zajrzyj do nas!

Angielski od zera – jak zacząć naukę?

Zastanawiasz się czy można opanować angielski od zera? Koniecznie zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tu garść motywacji i inspiracji!

inwestowanie

Inwestowanie po angielsku

Jeśli inwestowanie to branża, w której chcesz rozwinąć swoją wiedzę i angielskie słownictwo z nią związane, to koniecznie zajrzyj do nas!

konstrukcje gramatyczne w zeszycie

Zaimki something, nothing i anything w angielskim

Niektóre angielskie zaimki sprawiają kłopoty Jeśli i ty masz problemy z takimi słówkami jak „something” czy „anything” to zapraszamy na naszego bloga!

Angielski w sprzedaży

Jeśli szukasz inspiracji aby poprawić swój angielski w sprzedaży, to koniecznie do nas zajrzyj. Przygotowaliśmy listę pomocnych wyrażeń i fraz.

gramatyka nauka

Samodzielna nauka języka angielskiego

Samodzielna nauka języka angielskiego może być dużym wyzwaniem. Zapraszamy do obszernego poradnika w którym tłumaczymy szczegółowo jak zabrać się do tego zabrać.

Jak poprawić wymowę po angielsku?

Wbrew temu co się mówi, angielski jest dla polaków dość trudnym językiem. Przed wszystkim, wymowa może stanowić duże wyzwanie. Zapraszamy do poradnika, w którym tłumaczymy jak ją poprawić.

Jak przełamać barierę w mówieniu w podróży – garść motywacji

Jeśli największym problemem dla Ciebie podczas podróży jest przełamanie się i rozpoczęcie używania języka obcego to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Kompendium podróżnika – czyli jak dogadać się po angielsku za granicą?

Nadchodzi czas urlopów i podróży, więc na pewno wielu osobom przyda się poradnik o tym jak dogadać się za granicą. Zapraszamy do lektury po garść praktycznej wiedzy.

Jak wzbogacić swoje słownictwo? Piękne synonimy prostych przymiotników

W tym artykule dowiecie się jak zastąpić proste przymiotniki interesującymi słowami, tak aby Waszangielski był dużo bardziej bogaty.

Dlaczego Twój poziom językowy stoi w miejscu?

Uczysz się angielskiego całe życie i Twój poziom nadal stoi w miejscu? W tym artykule diagnozujemy te problemy i odpowiadamy na kwestię jak sobie z nimi poradzić.

Czym jest immersja językowa i czy warto jej spróbować?

Czy obiła Ci się o uszy „immersja językowa”? To najlepsza metoda na szybką naukę języka jaką znamy! Zapraszamy do lektury!

Mówienie po angielsku – jak samodzielnie doskonalić tę umiejętność?

Zapraszamy do poradnika w jaki sposób możesz ćwiczyć mówienie samodzielnie. Brzmi dziwnie? Może tak, ale mamy kilka sprawdzonych sposobów jak ćwiczyć bez udzialu drugiej osoby.

książki o relative clauses

Poziom znajomości języka – jak go sprawdzić?

W tym artykule zapraszamy do zapoznania się z poziomami angielskiego zgodnymi z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Rozwiewamy wszystkie wątpliwości poziomów A1-C2

Certyfikaty na znajomość angielskiego – czy warto je mieć?

W tym artykule dowiecie się wszystkiego o najpopularniejszych angielskich certyfikatach. Odpowiadamy na pytania jak jakie są, ile kosztują, dla kogo są i jak się do nich przygotować.

Jak uczyć się słówek, ale skutecznie?

Dla niektórych nauka gramatyki to koszmar. Dla innych to właśnie słówka. W tym poradniku piszemy jak uczyć się ich naprawdę skutecznie.

angielski

Jak uczyć się angielskiego z seriali?

Jeśli jesteś fanem seriali i uczysz się angielskiego to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Sprawdź nasz poradnik jak połączyć przyjemność z nauką.

nauka języka angielskiego

Jak zamienić naukę angielskiego w przyjemność?

Nauka języków obcych to dla Ciebie horror? Może musisz po prostu zmienić podejscie! Zapraszamy do poradnika, jak uczynić naukę angielskiego dużo bardziej przyjemną!

kurs języka angielskiego

Jak NIE uczyć się angielskiego?

W wielu innych poradnikach radzimy jak uczyc się języka angielskiego. W tym artykule piszemy o często popełnianych blędach, które mogą bardzo przeszkodzić w efektywnej nauce.

Polski lektor czy native speaker – kogo wybrać?

Zastanawiasz się czy nauka z native speakerem jest dla Ciebie? Może polski lektor pomógłby ci bardziej? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie.

How do the English pronounce it? – przykłady najczęściej źle wymawianych słów w języku angielskim

Jako polacy, bardzo często mamy problemy z wymową pewnych angielskich słów. W tym poradniku dowiesz się jakie błędy najczęściej popełniamy.

Jak zrobić profil po angielsku na LinkedIn?

Piszemy jak napisać dobre bio na LinkedIn, żeby przyciągnąć uwagę rekruterów i potencjalnych klientów. Na pewno osoby chcące wzmocnić swoją markę osobistą powinny koniecznie przeczytać ten poradnik!

Jak uczyć się angielskiego ze słuchu?

Słuchanie, jako jeden z filarów znajomości języka wielu osobom sprawia problem. Tłumaczymy krok po kroku jak się zabrać za naukę angielskiego ze słuchu i jak to robić, żeby osiągać spektakularne efekty.

Jak uczyć się phrasal verbs?

Zapraszamy do naszego poradnika jak uczyć się Phrasal Verbs – części angielskiego, której nie lubi sporo osób, mimo, że bardzo ułatwia porozumiewanie się. Jeśli boisz się Phrasal Verbs przeczytaj ten artykuł 🙂

Powiesz (prawie) wszystko znając te proste czasy!

Zapraszamy do bardzo kompleksowego poradnika na temat podstawowych angielskich czasów. Prawdopodobnie potrzebujesz ich więcej, ale na pewno będziesz w stanie dogadać się na 99% tematów jeśli poznasz tylko te!

Nauka angielskiego online – dlaczego warto

Masz mało czasu, ale potrzebujesz nauczyć się angielskiego? W tym poście dowiesz się jak działają zajęcia przez internet. Zapraszamy!

Jak bezstresowo uczyć się angielskiego na co dzień?

A gdyby tak zmienić trochę nastawienie i oszukać naszą głowę tak, aby myśl o angielskim nie wywoływała stresu, zniechęcenia, znudzenia? W tym arykule dowiesz się jak to zrobić. Zapraszam do lektury!

Jak uczyć się angielskiego z książek?

Czytanie ze zrozumieniem jest jedną z trudniejszych sztuk w nauce języka. Książki kreują jednak naszą wyobraźnię i uczą myśleć w danym języku. Wytłumaczymy Ci jak się zabrać do czytania po angielsku.

Jak opanować 4 podstawowe umiejętności językowe

Mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie. Każda z tych umiejętności wymaga nieco innego podejścia. W tym artykule wyjaśnię jak najlepiej to zrobić i jakie metody stosuję osobiście kiedy uczę się nowego języka. Zapraszam!

Jak porozumiewać się sprawnie po angielsku bez względu na poziom?

W tym artykule obalamy popularny mit o tym, że trzeba być na naprawdę wysokim poziomie, żeby sprawnie komunikować się po angielsku, oraz tłumaczymy jak korzystać ze swojej wiedzy.

Błędy, które robisz, a o tym nie wiesz.

Zdecydowana większość Polaków robi te błędy nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Niektóre z nich całkowicie zmieniają lub wręcz odwracają sens zdania. Wymieniamy te, które wyłapujemy najczęściej i tłumaczymy co jest nie tak.

Job buildings

Rozmowa o pracę po angielsku – jak się do niej przygotować?

Wiesz, że czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna po angielsku i na samą myśl o niej czujesz ścisk w garle? Pomożemy Ci się odpowiednio do niej przygotować!

8 Najlepszych aplikacji do nauki języka

Istnieje mnóstwo przeróżnych aplikacji znacznie przyspieszających naukę języków. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą tych najbardziej wartościowych.