Nauka angielskiego online - dlaczego warto Speaking House
Zajęcia próbne
ZAPISZ SIĘ NA
ZAJĘCIA PRÓBNE
Kontakt
SKONTAKTUJ
SIĘ Z NAMI
Facebook
ODWIEDŹ NASZ
FACEBOOK

Nauka angielskiego online – dlaczego warto

W naszych zabieganych życiach często brakuje nam czasu na podstawowe rzeczy,  a co dopiero na naukę języka, dojazdy i powroty. Dla zajętych osób, nauka angielskiego online w formie zajęć indywidualnych może być świetnym rozwiązaniem. W tej publikacji wytłumaczę jak taki kurs działa i czemu warto uczestniczyć w zajęciach w takiej formie.

Dlaczego akurat online?

Głównymi zaletami są oczywiście wygoda, oszczędność czasu i elastyczność co do miejsca w którym jesteśmy. Większość szkół językowych znajduje się raczej w centrach miast, a zajęcia zaraz po pracy mogą wiązać się z długim staniem w korkach. Ten czas można spożytkować na przykład na samodzielną naukę przed lekcją.

Kolejną zaletą jest to, że takie zajęcia nie przepadają tak często jak zajęcia stacjonarne. Osoby które uczę często mają bardzo intensywny styl życia i są cały czas w innym miejscu. Angielski online umożliwia im robienie postępu nawet w takich sytuacjach – wystarczy laptop lub smartfon z dostępem do internetu i już możemy robić nasz cotygodniowy speaking 🙂

nauka angielskiego online

Jak to działa?

Zasada działania zajęć przez Skype jest bardzo prosta. Przed pierwszymi zajęciami lektor poprosi Cię o kontakt na Skype lub inny komunikator internetowy (jaki, zależy od Ciebie). Kilka minut przed rozpoczęciem lektor wyśle wiadomość czy jesteś gotowy/a i czy preferujesz formę z kamerką lub bez. Jeśli Twoją główną obawą jest brak bezpośredniego kontaktu ze swoim nauczycielem, prawdopodobnie lepszą formą dla Ciebie będzie połączenie z kamerką. W ten sposób widzisz i słyszysz swojego lektora przez co zajęcia są praktycznie takie same jak w wersji stacjonarnej.

Po połączeniu, lektor upewni się, że wszystko jest OK i można zaczynać 🙂 Tak jak na zajęciach indywidualnych, większość czasu spędzisz na konwersacji z lektorem. Podczas tej rozmowy, lektor zapisuje na bieżąco Twoje błędy, słówka których potrzebujesz lub inne konstrukcje.

No właśnie, co to za platformy i co z notatkami?

Każda osoba którą uczymy ma założony dzielony dokument na Google Docs i to właśnie tam zapisujemy wszystko na zajęciach. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że na żywo widzisz wszystkie zmiany, które dokonuje lektor, a lektor widzi Twoje. Nie trzeba się też nigdzie logować – lektor wyśle Ci link i to wszystko 🙂 Tam też będziesz zapisywać wszystkie swoje prace domowe. Poprosimy Cię tylko o zachowanie gdzieś tego linku – dokument zostanie w chmurce na stałe.

 

nauka angielskiego online

Słówka z kolei zapisujemy na Twoim osobistym folderze na innej platformie. Do niej też dostaniesz link. Po rejestracji będziesz tam mieć słownictwo poznane na zajęciach. Aha, dodatkowo, jeśli chcesz, możesz ściągnąć sobie aplikację na telefon i przeglądać fiszki w dowolnym momencie. Na początku zajęć wytłumaczymy jak to wszystko działa.

 

nauka angielskiego online

 

Czy nauka angielskiego online jest skuteczna?

Na tę chwilę większość zajęć, które prowadzę sam to zajęcia online i nie widzę żadnej różnicy w postępie, czy ich skuteczności. Wszystko przebiega minuta po minucie tak jak zajęcia stacjonarne, więc nie widzę żadnych powodów dlaczego ich skuteczność miałaby się czymkolwiek różnić. Myślę, że wątpliwości co do tego punktu mogą wynikać z braku wcześniejszego doświadczenia z taką formą, jednak dobrze wyszkolony lektor na pewno wszystko szybko wyjaśni.

Czy trzeba mieć jakies super szybkie połączenie?

Hej, mamy 2020 i praktycznie każde połączenie będzie wystarczające do nauki angielskiego online. 😉 Zwykły internet mobilny od dowolnego operatora, nawet przy 3 kreskach jest na tyle szybki, żeby bez problemu prowadzić zajęcia z video na Skype. Pełne 60 minut (tyle trwają najczęściej zajęcia) wykorzysta około 200-250 MB transferu, czyli dość niewiele.

Podsumowując,

polecamy kurs angielskiego online osobom chcącym oszczędzić czas lub szukającym bardziej elastycznych rozwiązań. Wszyscy nasi lektorzy prowadzą zarówno zajęcia stacjonarne jak i online i są w tym świetnie wyszkoleni. Jeśli chcesz spróbować 1-razowej lekcji próbnej zapraszamy do uzupełnienia formy kontaktowej tutaj: https://speakinghouse.pl/zajecia-probne/

Pozdrawiam ciepło i do zobaczenia na Skype 😉

 

NAJNOWSZE WPISY: