Gramatyka - Speaking House - nauka angielskiego w praktyce!
Zajęcia próbne
ZAPISZ SIĘ NA
ZAJĘCIA PRÓBNE
Kontakt
SKONTAKTUJ
SIĘ Z NAMI
Facebook
ODWIEDŹ NASZ
FACEBOOK

NAJNOWSZY ARTYKUŁ

Samodzielna nauka języka angielskiego

Question tags i ich użycie w języku angielskim

Jeśli zastanawiacie się dlaczego czasami na końcu zdań znajdują się: ‚isn’t it?’ lub ‚doesn’t it?’ to ten artykuł zdecydowanie się przyda!

czytanie o relative clauses

Relative clauses w angielskim

Relative Clauses może wydawać się tajemnicze, ale to nic innego niż element bardziej złożonych zdań w języku angielskim. Zapraszamy do lektury.

Konstrukcje gramatyczne z both, all, other, too oraz enough

Czasami jedne z najbardziej powszechnych słówek sprawiają największe problemy. W tym artykule rozwiewamy wątpliwości związane z powyższymi określnikami.

Czas Past Perfect – budowa i użycie

W tym artykule opisujemy czas Past Perfect, który jest przydatny nie tylko jako zwykły czas, ale również jako element bardziej skomplikowanych zagadnień gramatycznych. Zapraszamy!

nauka relative clauses

Unreal Past, czyli przeszłość nierzeczywista

Unreal Past to jedno z bardziej zaawansowanych zagadnień angielskiej gramatyki. Nie znaczy to jednak, że jest to rzecz nie do opanowania. Zapraszamy do lektury.

Jak tworzymy liczbę mnogą w angielskim?

Foot, feet, tooth, teeth. Masz problemy z liczbą mnogą? Po przeczytaniu tego artykułu już wszystko będzie jasne!

Wszystko o czasownikach modalnych część III- modal verbs in the past

Zapraszamy do trzeciej części naszego poradnika o czasownikach modalnych. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tym materiałem już nigdy nie będziesz mieć problemów z tym działem gramatyki!

Wszystko o czasownikach modalnych – modal verbs część II

Zapraszamy do drugiej części naszego poradnika o czasownikach modalnych. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tym materiałem już nigdy nie będziesz mieć problemów z tym działem gramatyki

Strona bierna i jej poprawne zastosowanie

Passive voice, czyli strona bierna to część gramatyki, która występuje dużo częściej w angielskim niż w polskim. W tym poradniku tłumaczymy jak poprawnie ją stosować.

Tajniki reported speech, czyli co musisz wiedzieć o mowie zależnej…

Wiele osób uczących się angielskiego boi się reported speech przez zmiany czasów i słówek. Rzeczywiście, jest to trochę bardziej zaawansowana gramatyka, ale jak wszystko w angielskim rządzi się logicznymi zasadami. W tym poradniku tłumaczymy co i jak!

Powiesz (prawie) wszystko znając te proste czasy!

Zapraszamy do bardzo kompleksowego poradnika na temat podstawowych angielskich czasów. Prawdopodobnie potrzebujesz ich więcej, ale na pewno będziesz w stanie dogadać się na 99% tematów jeśli poznasz tylko te!

Let’s talk about the future! Kompleksowy poradnik o czasach przyszłych w języku angielskim

Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika o czasach przyszłych w języku angielskim. Poruszamy każdy czas i każdy przypadek jaki istnieje!