Gramatyka - Speaking House - nauka angielskiego w praktyce!
Zajęcia próbne
ZAPISZ SIĘ NA
ZAJĘCIA PRÓBNE
Kontakt
SKONTAKTUJ
SIĘ Z NAMI
Facebook
ODWIEDŹ NASZ
FACEBOOK

Phrasal verbs: czasowniki z „take”

Phrasal verbs często sprawiają problemy w nauce języka. Dlatego zapraszamy was na nowy cykl na naszym blogu, który z pewnością pomoże Wam je opanować.

zaimki wskazujące this that these those

Zaimki wskazujące „this”, „that”, „these”, „those”

Zaimki wskazujące „this”, „that”, „these”, „those” to nie lada wyzwanie. Wpadnij na naszego bloga, a opanujesz je bez problemu!

zegar

Przysłówki Częstotliwości w Angielskim

Przysłówki częstotliwości takie jak „always”, „sometimes” czy „often” wciąż sprawiają ci trudność? Zajrzyj na naszego bloga, a wszystko ci wyjaśnimy!

wspólna nauka

Zaimki dzierżawcze w języku angielskim

Zaimki dzierżawcze w angielskim przysparzają ci kłopotów? Koniecznie zajrzyj na naszego bloga, wytłumaczymy ci wszystko ze szczegółami.

Przyimki miejsca w angielskim: in, on, at

Nie wiesz kiedy używać „on”, kiedy „in”, a kiedy „at”? W tym wpisie wyjaśniamy najważniejsze przyimki miejsca w angielskim. Zapraszamy!

gramatyka

Gramatyka w angielskim – there is/ there are

Angielska gramatyka to nie problem! Zajrzyj na naszego bloga, a dowiesz się wszystkiego o konstrukcji „there is/there are”.

Pytania po angielsku. Jak dobrze je formułować? – część 2

Jeżeli pytania w języku angielskim sprawiają ci problem, to dobrze trafiłeś. Na naszym blogu znajdziesz garść przydatnych rad i wskazówek.

pytania

Pytania po angielsku. Jak dobrze je formułować? – część 1

Jeżeli pytania w języku angielskim sprawiają ci problem, to dobrze trafiłeś. Na naszym blogu znajdziesz garść przydatnych rad i wskazówek.

konstrukcje gramatyczne w zeszycie

Zaimki something, nothing i anything w angielskim

Niektóre angielskie zaimki sprawiają kłopoty Jeśli i ty masz problemy z takimi słówkami jak „something” czy „anything” to zapraszamy na naszego bloga!

uczenie się o past perfect

Zaimki zwrotne w angielskim

Jeżeli zaimki zwrotne, to coś co robi ci pod górkę w angielskim, to koniecznie zajrzyj do nas. Wszystko wyjaśniamy w nowym wpisie! 🙂

nauka angielskiego

Przymiotniki i przysłówki w angielskim

Well czy good? A może bad i badly? Jeśli masz problem z przymiotnikami i przysłówkami w języku angielskim to ten artykuł rozwiąże wszystkie Twoje problemy. Zapraszamy!

Question tags i ich użycie w języku angielskim

Jeśli zastanawiacie się dlaczego czasami na końcu zdań znajdują się: ‚isn’t it?’ lub ‚doesn’t it?’ to ten artykuł zdecydowanie się przyda!

czytanie o relative clauses

Relative clauses w angielskim

Relative Clauses może wydawać się tajemnicze, ale to nic innego niż element bardziej złożonych zdań w języku angielskim. Zapraszamy do lektury.

Konstrukcje gramatyczne z both, all, other, too oraz enough

Czasami jedne z najbardziej powszechnych słówek sprawiają największe problemy. W tym artykule rozwiewamy wątpliwości związane z powyższymi określnikami.

Czas Past Perfect – budowa i użycie

W tym artykule opisujemy czas Past Perfect, który jest przydatny nie tylko jako zwykły czas, ale również jako element bardziej skomplikowanych zagadnień gramatycznych. Zapraszamy!

nauka relative clauses

Unreal Past, czyli przeszłość nierzeczywista

Unreal Past to jedno z bardziej zaawansowanych zagadnień angielskiej gramatyki. Nie znaczy to jednak, że jest to rzecz nie do opanowania. Zapraszamy do lektury.

Jak tworzymy liczbę mnogą w angielskim?

Foot, feet, tooth, teeth. Masz problemy z liczbą mnogą? Po przeczytaniu tego artykułu już wszystko będzie jasne!

Zaimki ilościowe, czyli quantifiers. Jak je poprawnie stosować?

Some, any, few i a little. Wszystkie te słówka należą do grupy kwantyfikatorów, czyli po angielski „quantifiers”. Mimo, że jest to dział gramatyki, który często poznaje się na początku nauki angielskiego, sprawia on problemy nawet osobom na wysokich poziomach. Zapraszamy do poradnika.

Przymiotniki i przysłówki w angielskim – poradnik

Beautiful czy beautifully? Jaki czy jaka? Wszystko co powinniście wiedzieć o przysłówkach i przymiotnikach znajdziecie w tym artykule

Wszystko o czasownikach modalnych część III- modal verbs in the past

Zapraszamy do trzeciej części naszego poradnika o czasownikach modalnych. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tym materiałem już nigdy nie będziesz mieć problemów z tym działem gramatyki!

Wszystko o czasownikach modalnych – modal verbs część II

Zapraszamy do drugiej części naszego poradnika o czasownikach modalnych. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tym materiałem już nigdy nie będziesz mieć problemów z tym działem gramatyki

Wszystko o czasownikach modalnych – modal verbs część I

Zapraszamy do pierwszej części naszego poradnika o czasownikach modalnych. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tym materiałem już nigdy nie będziesz mieć problemów z tym działem gramatyki

Strona bierna i jej poprawne zastosowanie

Passive voice, czyli strona bierna to część gramatyki, która występuje dużo częściej w angielskim niż w polskim. W tym poradniku tłumaczymy jak poprawnie ją stosować.

Tajniki reported speech, czyli co musisz wiedzieć o mowie zależnej…

Wiele osób uczących się angielskiego boi się reported speech przez zmiany czasów i słówek. Rzeczywiście, jest to trochę bardziej zaawansowana gramatyka, ale jak wszystko w angielskim rządzi się logicznymi zasadami. W tym poradniku tłumaczymy co i jak!

Powiesz (prawie) wszystko znając te proste czasy!

Zapraszamy do bardzo kompleksowego poradnika na temat podstawowych angielskich czasów. Prawdopodobnie potrzebujesz ich więcej, ale na pewno będziesz w stanie dogadać się na 99% tematów jeśli poznasz tylko te!

Let’s talk about the future! Kompleksowy poradnik o czasach przyszłych w języku angielskim

Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika o czasach przyszłych w języku angielskim. Poruszamy każdy czas i każdy przypadek jaki istnieje!

Mów płynniej z linking words!

Linking words to nic innego jak spójniki, czyli te części mowy, które „spajają” naszą wypowiedź w logiczną całość, łącząc ze sobą zdania, czy nawet akapity. Tłumaczymy jak używać ich w praktyce!

Okresy warunkowe, czyli Conditionals

O, tego zupełnie nie rozumiem/nie pamiętam ze szkoły! – pomyśleliście zapewne po przeczytaniu powyższego tytułu. Nic nie szkodzi. W tym artykule raz na zawsze rozwiejemy Wasze wątpliwości do do Conditionals.

Gerund i Infinitive – jak je stosować?

Gerund i infinitive? A co to? Tutaj dokładnie dowiesz się czym jest ten dział angielskiej gramatyki, dlaczego jest ważny i jak poprawnie używać tych form czasowników.

Uczymy czasu Present Perfect!

Czas Present Perfect może stanowić pewien problem, w szczególności dla nas Polaków. W naszym języku nie podobnego niewystępuje, ale mamy krótki i zwięzły tutorial jak stosować ten czas w praktyce.