Gramatyka - Speaking House - nauka angielskiego w praktyce!
Zajęcia próbne
ZAPISZ SIĘ NA
ZAJĘCIA PRÓBNE
Kontakt
SKONTAKTUJ
SIĘ Z NAMI
Facebook
ODWIEDŹ NASZ
FACEBOOK

NAJNOWSZY ARTYKUŁ

owocne negocjacje

Negocjacje po angielsku

Czas Past Perfect – budowa i użycie

W tym artykule opisujemy czas Past Perfect, który jest przydatny nie tylko jako zwykły czas, ale również jako element bardziej skomplikowanych zagadnień gramatycznych. Zapraszamy!

nauka o unreal past

Unreal Past, czyli przeszłość nierzeczywista

Unreal Past to jedno z bardziej zaawansowanych zagadnień angielskiej gramatyki. Nie znaczy to jednak, że jest to rzecz nie do opanowania. Zapraszamy do lektury.

Jak tworzymy liczbę mnogą w angielskim?

Foot, feet, tooth, teeth. Masz problemy z liczbą mnogą? Po przeczytaniu tego artykułu już wszystko będzie jasne!

Wszystko o czasownikach modalnych część III- modal verbs in the past

Zapraszamy do trzeciej części naszego poradnika o czasownikach modalnych. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tym materiałem już nigdy nie będziesz mieć problemów z tym działem gramatyki!

Wszystko o czasownikach modalnych – modal verbs część II

Zapraszamy do drugiej części naszego poradnika o czasownikach modalnych. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tym materiałem już nigdy nie będziesz mieć problemów z tym działem gramatyki

Strona bierna i jej poprawne zastosowanie

Passive voice, czyli strona bierna to część gramatyki, która występuje dużo częściej w angielskim niż w polskim. W tym poradniku tłumaczymy jak poprawnie ją stosować.

Tajniki reported speech, czyli co musisz wiedzieć o mowie zależnej…

Wiele osób uczących się angielskiego boi się reported speech przez zmiany czasów i słówek. Rzeczywiście, jest to trochę bardziej zaawansowana gramatyka, ale jak wszystko w angielskim rządzi się logicznymi zasadami. W tym poradniku tłumaczymy co i jak!

Powiesz (prawie) wszystko znając te proste czasy!

Zapraszamy do bardzo kompleksowego poradnika na temat podstawowych angielskich czasów. Prawdopodobnie potrzebujesz ich więcej, ale na pewno będziesz w stanie dogadać się na 99% tematów jeśli poznasz tylko te!

Let’s talk about the future! Kompleksowy poradnik o czasach przyszłych w języku angielskim

Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika o czasach przyszłych w języku angielskim. Poruszamy każdy czas i każdy przypadek jaki istnieje!

Mów płynniej z linking words!

Linking words to nic innego jak spójniki, czyli te części mowy, które „spajają” naszą wypowiedź w logiczną całość, łącząc ze sobą zdania, czy nawet akapity. Tłumaczymy jak używać ich w praktyce!

Okresy warunkowe, czyli Conditionals

O, tego zupełnie nie rozumiem/nie pamiętam ze szkoły! – pomyśleliście zapewne po przeczytaniu powyższego tytułu. Nic nie szkodzi. W tym artykule raz na zawsze rozwiejemy Wasze wątpliwości do do Conditionals.

Uczymy czasu Present Perfect!

Czas Present Perfect może stanowić pewien problem, w szczególności dla nas Polaków. W naszym języku nie podobnego niewystępuje, ale mamy krótki i zwięzły tutorial jak stosować ten czas w praktyce.