Strona - Speaking House - nauka angielskiego w praktyce!
Zajęcia próbne
ZAPISZ SIĘ NA
ZAJĘCIA PRÓBNE
Kontakt
SKONTAKTUJ
SIĘ Z NAMI
Facebook
ODWIEDŹ NASZ
FACEBOOK
wynagrodzenie

Jak rozmawiać o wynagrodzeniu po angielsku?

Rozmowa o wynagrodzeniu brzmi dla ciebie jak największy koszmar? Dobrze trafiłeś! Na naszym blogu pomożemy ci opanować ją do perfekcji.

planowanie

Phrasal verbs: czasowniki z „come”

Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu z serii o phrasal verbs. Tym razem skupiamy się na wyrażeniach z czasownikiem „come”.

phrasal verbs

Phrasal verbs: czasowniki z „take”

Phrasal verbs często sprawiają problemy w nauce języka. Dlatego zapraszamy was na nowy cykl na naszym blogu, który z pewnością pomoże Wam je opanować.

Podróż służbowa po angielsku

Czeka cię zagraniczna podróż służbowa i na samą myśl zżera cię stres? Służymy pomocą! Zajrzy na naszego bloga, a żadna podróż nie będzie ci straszna. 🙂

zaimki wskazujące this that these those

Zaimki wskazujące „this”, „that”, „these”, „those”

Zaimki wskazujące „this”, „that”, „these”, „those” to nie lada wyzwanie. Wpadnij na naszego bloga, a opanujesz je bez problemu!

planowanie tygodnia

Planowanie i organizacja biznesu po angielsku

Planowanie to nieodłączna część każdego biznesu. Chcesz wiedzieć, jak zrobić to po angielsku? Koenicznie zajrzyj na naszego bloga!

Angielski finansowy

Język finansowy sprawia ci nie lada kłopoty? Zajrzyj na naszego bloga, nauczysz się z nami pomocnych zwrotów i wyrażeń. Zapraszamy!

zegar

Przysłówki Częstotliwości w Angielskim

Przysłówki częstotliwości takie jak „always”, „sometimes” czy „often” wciąż sprawiają ci trudność? Zajrzyj na naszego bloga, a wszystko ci wyjaśnimy!

IT

Angielski dla branży IT

Jeżeli pracujesz w branży IT i chcesz poprawić swój angielski w tej dziedzinie, to serdecznie zapraszamy do lektury naszego nowego wpisu.

wspólna nauka

Zaimki dzierżawcze w języku angielskim

Zaimki dzierżawcze w angielskim przysparzają ci kłopotów? Koniecznie zajrzyj na naszego bloga, wytłumaczymy ci wszystko ze szczegółami.

zarządzanie

Zarządzanie w języku angielskim

Zarządzanie zespołem nie jest ci obce? Chcesz wynieść swoje kompetencje na wyższy poziom? Pokażemy Ci, jak zrobić to po angielsku!

Przyimki miejsca w angielskim: in, on, at

Nie wiesz kiedy używać „on”, kiedy „in”, a kiedy „at”? W tym wpisie wyjaśniamy najważniejsze przyimki miejsca w angielskim. Zapraszamy!

legal english

Legal English – najważniejsze zwroty i wyrażenia

Jeśli szukasz pomocy w nauce wyrażeń i słownictwa z zakresu legal English, to chętnie pomożemy. Zapraszamy na naszego bloga.

gramatyka

Gramatyka w angielskim – there is/ there are

Angielska gramatyka to nie problem! Zajrzyj na naszego bloga, a dowiesz się wszystkiego o konstrukcji „there is/there are”.

Bankowość po angielsku

Bankowość często potrafi być zawiła, a już szczególnie po angielsku. Jeśli szukasz przydatnych zwrotów z tej dziedziny, to zajrzyj do nas!

Pytania po angielsku. Jak dobrze je formułować? – część 2

Jeżeli pytania w języku angielskim sprawiają ci problem, to dobrze trafiłeś. Na naszym blogu znajdziesz garść przydatnych rad i wskazówek.

pytania

Pytania po angielsku. Jak dobrze je formułować? – część 1

Jeżeli pytania w języku angielskim sprawiają ci problem, to dobrze trafiłeś. Na naszym blogu znajdziesz garść przydatnych rad i wskazówek.

Angielski od zera – jak zacząć naukę?

Zastanawiasz się czy można opanować angielski od zera? Koniecznie zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tu garść motywacji i inspiracji!

inwestowanie

Inwestowanie po angielsku

Jeśli inwestowanie to branża, w której chcesz rozwinąć swoją wiedzę i angielskie słownictwo z nią związane, to koniecznie zajrzyj do nas!

konstrukcje gramatyczne w zeszycie

Zaimki something, nothing i anything w angielskim

Niektóre angielskie zaimki sprawiają kłopoty Jeśli i ty masz problemy z takimi słówkami jak „something” czy „anything” to zapraszamy na naszego bloga!

Angielski w sprzedaży

Jeśli szukasz inspiracji aby poprawić swój angielski w sprzedaży, to koniecznie do nas zajrzyj. Przygotowaliśmy listę pomocnych wyrażeń i fraz.

uczenie się o past perfect

Zaimki zwrotne w angielskim

Jeżeli zaimki zwrotne, to coś co robi ci pod górkę w angielskim, to koniecznie zajrzyj do nas. Wszystko wyjaśniamy w nowym wpisie! 🙂

Konferencja po angielsku

Jeżeli przed tobą duże spotkanie biznesowe czy konferencja po angielsku, to jest to wpis dla Ciebie. Chętnie pomożemy z tym tematem!

nauka angielskiego

Przymiotniki i przysłówki w angielskim

Well czy good? A może bad i badly? Jeśli masz problem z przymiotnikami i przysłówkami w języku angielskim to ten artykuł rozwiąże wszystkie Twoje problemy. Zapraszamy!

gramatyka nauka

Samodzielna nauka języka angielskiego

Samodzielna nauka języka angielskiego może być dużym wyzwaniem. Zapraszamy do obszernego poradnika w którym tłumaczymy szczegółowo jak zabrać się do tego zabrać.

Marketing i reklama po angielsku

Jeśli jesteś specem od marketingu i potrzebujesz poznać zwroty po angielsku związane z Twoją branżą to zapoznaj się z tym wpisem. Polecamy również dla każdego!

Question tags i ich użycie w języku angielskim

Jeśli zastanawiacie się dlaczego czasami na końcu zdań znajdują się: ‚isn’t it?’ lub ‚doesn’t it?’ to ten artykuł zdecydowanie się przyda!

księgowość

Księgowość po angielsku

Jeżeli księgowość jest czymś czym zajmujesz się na co dzień lub potrzebujesz słownictwa związanego z tą branżą w pracy, serdecznie zapraszamy do naszego artykułu.

czytanie o relative clauses

Relative clauses w angielskim

Relative Clauses może wydawać się tajemnicze, ale to nic innego niż element bardziej złożonych zdań w języku angielskim. Zapraszamy do lektury.

angielski w sprzedaży

Obsługa klienta po angielsku

Zapraszamy do naszego wpisu o tym jak dobrze używać języka angielskiego przy obsłudze klienta. W poradniku znajdziecie wiele wskazówek, słów oraz zwrotów.

Konstrukcje gramatyczne z both, all, other, too oraz enough

Czasami jedne z najbardziej powszechnych słówek sprawiają największe problemy. W tym artykule rozwiewamy wątpliwości związane z powyższymi określnikami.

owocne negocjacje

Negocjacje po angielsku

Jeśli czekają Cię negocjacje w języku angielskim, to dobrze trafiłeś! Zapraszamy do lektury naszego poradnika na ten temat.

Angielskie idiomy i wyrażenia związane z jesienią

Zapraszamy do lektury artykułu o tematyce jesiennej. Nauczycie się wiele ciekawych zwrotów przydających się w życiu codziennym.

spotkanie biznesowe online

Spotkanie biznesowe po angielsku

Zapraszamy na poradnik o tym jak dobrze wypaść na spotkaniu biznesowym po angielsku. Z tymi zwrotami poradzisz sobie w każdej sytuacji!

Czas Past Perfect – budowa i użycie

W tym artykule opisujemy czas Past Perfect, który jest przydatny nie tylko jako zwykły czas, ale również jako element bardziej skomplikowanych zagadnień gramatycznych. Zapraszamy!

nauka relative clauses

Unreal Past, czyli przeszłość nierzeczywista

Unreal Past to jedno z bardziej zaawansowanych zagadnień angielskiej gramatyki. Nie znaczy to jednak, że jest to rzecz nie do opanowania. Zapraszamy do lektury.

Jak poprawić wymowę po angielsku?

Wbrew temu co się mówi, angielski jest dla polaków dość trudnym językiem. Przed wszystkim, wymowa może stanowić duże wyzwanie. Zapraszamy do poradnika, w którym tłumaczymy jak ją poprawić.

Jak przełamać barierę w mówieniu w podróży – garść motywacji

Jeśli największym problemem dla Ciebie podczas podróży jest przełamanie się i rozpoczęcie używania języka obcego to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Kompendium podróżnika – czyli jak dogadać się po angielsku za granicą?

Nadchodzi czas urlopów i podróży, więc na pewno wielu osobom przyda się poradnik o tym jak dogadać się za granicą. Zapraszamy do lektury po garść praktycznej wiedzy.

Angielski biznesowy, a small talk po angielsku

Angielski biznesowy może wydawać się straszny w kontekście spotkań i konferencji. Ale co zrobić jeśli mamy opory przed small-talkiem po angielsku w pracy? Zapraszamy do artykułu.

Wiosenne idiomy i wyrażenia na każdą okazję

W końcu mamy wiosnę! Z tej okazji zapraszamy do naszego artykułu o wyrażeniach związanych z tą porą roku.

CV po angielsku – jak je dobrze napisać

W tym artukule tłumaczymy jak napisać poprawnie CV w języku angielskim. Serdecznie zapraszamy do przeczytania osoby, które właśnie planują zmianę pracy.

Angielski biznesowy przez telefon – o czym pamiętać?

W tym tygodniu mamy coś z kategorii Business English. Wielu osobom podnosi się ciśnienie na samą myśl o wykonaniu telefonu po angielsku. Po tym poradniku na pewno będziecie do tego bardziej przygotowani.

E-mail po angielsku – jak go dobrze napisać?

Wielu z nas na codzień pisze służbowe maile po angielsku. W tym artykule tłumaczymy jak zrobić to poprawnie.

Jak wzbogacić swoje słownictwo? Piękne synonimy prostych przymiotników

W tym artykule dowiecie się jak zastąpić proste przymiotniki interesującymi słowami, tak aby Waszangielski był dużo bardziej bogaty.

Dlaczego Twój poziom językowy stoi w miejscu?

Uczysz się angielskiego całe życie i Twój poziom nadal stoi w miejscu? W tym artykule diagnozujemy te problemy i odpowiadamy na kwestię jak sobie z nimi poradzić.

Jak tworzymy liczbę mnogą w angielskim?

Foot, feet, tooth, teeth. Masz problemy z liczbą mnogą? Po przeczytaniu tego artykułu już wszystko będzie jasne!

Nauka angielskiego przez internet

W dzisiejszym świecie jakiekolwiek aktywności face-to-face są bardzo utrudnione. Można jednak zrobić użytek z czasu spędzanego w domu i wykorzystać internet jako narzędzie do nauki języka angielskiego. Zapraszamy do lektury!

Czym jest immersja językowa i czy warto jej spróbować?

Czy obiła Ci się o uszy „immersja językowa”? To najlepsza metoda na szybką naukę języka jaką znamy! Zapraszamy do lektury!

British vs. American English – różnice w leksyce

Często słyszy się, że angielski brytyjski i amerykański dość znacznie się różnią. W tym artykule tłumaczymy te różnice!

Mówienie po angielsku – jak samodzielnie doskonalić tę umiejętność?

Zapraszamy do poradnika w jaki sposób możesz ćwiczyć mówienie samodzielnie. Brzmi dziwnie? Może tak, ale mamy kilka sprawdzonych sposobów jak ćwiczyć bez udzialu drugiej osoby.

książki o relative clauses

Poziom znajomości języka – jak go sprawdzić?

W tym artykule zapraszamy do zapoznania się z poziomami angielskiego zgodnymi z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Rozwiewamy wszystkie wątpliwości poziomów A1-C2

Certyfikaty na znajomość angielskiego – czy warto je mieć?

W tym artykule dowiecie się wszystkiego o najpopularniejszych angielskich certyfikatach. Odpowiadamy na pytania jak jakie są, ile kosztują, dla kogo są i jak się do nich przygotować.

Zaimki ilościowe, czyli quantifiers. Jak je poprawnie stosować?

Some, any, few i a little. Wszystkie te słówka należą do grupy kwantyfikatorów, czyli po angielski „quantifiers”. Mimo, że jest to dział gramatyki, który często poznaje się na początku nauki angielskiego, sprawia on problemy nawet osobom na wysokich poziomach. Zapraszamy do poradnika.

Jak uczyć się słówek, ale skutecznie?

Dla niektórych nauka gramatyki to koszmar. Dla innych to właśnie słówka. W tym poradniku piszemy jak uczyć się ich naprawdę skutecznie.

angielski

Jak uczyć się angielskiego z seriali?

Jeśli jesteś fanem seriali i uczysz się angielskiego to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Sprawdź nasz poradnik jak połączyć przyjemność z nauką.

nauka języka angielskiego

Jak zamienić naukę angielskiego w przyjemność?

Nauka języków obcych to dla Ciebie horror? Może musisz po prostu zmienić podejscie! Zapraszamy do poradnika, jak uczynić naukę angielskiego dużo bardziej przyjemną!

kurs języka angielskiego

Jak NIE uczyć się angielskiego?

W wielu innych poradnikach radzimy jak uczyc się języka angielskiego. W tym artykule piszemy o często popełnianych blędach, które mogą bardzo przeszkodzić w efektywnej nauce.

Polski lektor czy native speaker – kogo wybrać?

Zastanawiasz się czy nauka z native speakerem jest dla Ciebie? Może polski lektor pomógłby ci bardziej? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie.

How do the English pronounce it? – przykłady najczęściej źle wymawianych słów w języku angielskim

Jako polacy, bardzo często mamy problemy z wymową pewnych angielskich słów. W tym poradniku dowiesz się jakie błędy najczęściej popełniamy.

Przymiotniki i przysłówki w angielskim – poradnik

Beautiful czy beautifully? Jaki czy jaka? Wszystko co powinniście wiedzieć o przysłówkach i przymiotnikach znajdziecie w tym artykule

Wszystko o czasownikach modalnych część III- modal verbs in the past

Zapraszamy do trzeciej części naszego poradnika o czasownikach modalnych. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tym materiałem już nigdy nie będziesz mieć problemów z tym działem gramatyki!

Wszystko o czasownikach modalnych – modal verbs część II

Zapraszamy do drugiej części naszego poradnika o czasownikach modalnych. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tym materiałem już nigdy nie będziesz mieć problemów z tym działem gramatyki

Wszystko o czasownikach modalnych – modal verbs część I

Zapraszamy do pierwszej części naszego poradnika o czasownikach modalnych. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z tym materiałem już nigdy nie będziesz mieć problemów z tym działem gramatyki

Cechy dobrego lektora języka angielskiego

Masz problem ze znalezieniem dobrego lektora języka angielskiego? Zapraszamy do naszego artykuły o tym jakie cechy powinna mieć taka osoba i czemu tak ciężko ją znaleźć.

Jak nauka języka może zmienić Twoje życie?

Oprócz oczywistych zalet znajomości języka angielskiego na wysokim poziomie, jest kilka na prawdę zaskakujących. Dowiedz się jak nowy język może zupełnie zmienić Twoje życie.

Jak zrobić profil po angielsku na LinkedIn?

Piszemy jak napisać dobre bio na LinkedIn, żeby przyciągnąć uwagę rekruterów i potencjalnych klientów. Na pewno osoby chcące wzmocnić swoją markę osobistą powinny koniecznie przeczytać ten poradnik!

Strona bierna i jej poprawne zastosowanie

Passive voice, czyli strona bierna to część gramatyki, która występuje dużo częściej w angielskim niż w polskim. W tym poradniku tłumaczymy jak poprawnie ją stosować.

Jak uczyć się angielskiego ze słuchu?

Słuchanie, jako jeden z filarów znajomości języka wielu osobom sprawia problem. Tłumaczymy krok po kroku jak się zabrać za naukę angielskiego ze słuchu i jak to robić, żeby osiągać spektakularne efekty.

Tajniki reported speech, czyli co musisz wiedzieć o mowie zależnej…

Wiele osób uczących się angielskiego boi się reported speech przez zmiany czasów i słówek. Rzeczywiście, jest to trochę bardziej zaawansowana gramatyka, ale jak wszystko w angielskim rządzi się logicznymi zasadami. W tym poradniku tłumaczymy co i jak!

Jak uczyć się phrasal verbs?

Zapraszamy do naszego poradnika jak uczyć się Phrasal Verbs – części angielskiego, której nie lubi sporo osób, mimo, że bardzo ułatwia porozumiewanie się. Jeśli boisz się Phrasal Verbs przeczytaj ten artykuł 🙂

Powiesz (prawie) wszystko znając te proste czasy!

Zapraszamy do bardzo kompleksowego poradnika na temat podstawowych angielskich czasów. Prawdopodobnie potrzebujesz ich więcej, ale na pewno będziesz w stanie dogadać się na 99% tematów jeśli poznasz tylko te!

6 mitów o nauce angielskiego

Obalamy 6 popularnych mitów o nauce języka angielskiego i przedstawiamy realistyczną drogę do płynności. Między innymi ten, że dorośli gorzej przyswajają nowy język niż dzieci.

Nauka angielskiego online – dlaczego warto

Masz mało czasu, ale potrzebujesz nauczyć się angielskiego? W tym poście dowiesz się jak działają zajęcia przez internet. Zapraszamy!

Let’s talk about the future! Kompleksowy poradnik o czasach przyszłych w języku angielskim

Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika o czasach przyszłych w języku angielskim. Poruszamy każdy czas i każdy przypadek jaki istnieje!

Nauka języka a osobowość – przydatne wskazówki

Istnieją tysiące sposobów na naukę angielskiego. Tak samo istnieją tysiące różnych osobowości. Co ma jedno do drugiego? Żeby osiągnąć szybki postęp musimy dopasować sposób do swojej osobowości.

Jak bezstresowo uczyć się angielskiego na co dzień?

A gdyby tak zmienić trochę nastawienie i oszukać naszą głowę tak, aby myśl o angielskim nie wywoływała stresu, zniechęcenia, znudzenia? W tym arykule dowiesz się jak to zrobić. Zapraszam do lektury!

Mów płynniej z linking words!

Linking words to nic innego jak spójniki, czyli te części mowy, które „spajają” naszą wypowiedź w logiczną całość, łącząc ze sobą zdania, czy nawet akapity. Tłumaczymy jak używać ich w praktyce!

Jak uczyć się angielskiego z książek?

Czytanie ze zrozumieniem jest jedną z trudniejszych sztuk w nauce języka. Książki kreują jednak naszą wyobraźnię i uczą myśleć w danym języku. Wytłumaczymy Ci jak się zabrać do czytania po angielsku.

Okresy warunkowe, czyli Conditionals

O, tego zupełnie nie rozumiem/nie pamiętam ze szkoły! – pomyśleliście zapewne po przeczytaniu powyższego tytułu. Nic nie szkodzi. W tym artykule raz na zawsze rozwiejemy Wasze wątpliwości do do Conditionals.

Miejsca przyjazne nauce angielskiego w Krakowie

Gdzie oprócz zajęć uczyć się angielskiego? W Krakowie znajdziemy mnóstwo miejsc, które to umożliwiają. Zapraszamy do krótkiego wpisu, gdzie wymieniamy takie miejsca.

Gerund i Infinitive – jak je stosować?

Gerund i infinitive? A co to? Tutaj dokładnie dowiesz się czym jest ten dział angielskiej gramatyki, dlaczego jest ważny i jak poprawnie używać tych form czasowników.

Jak opanować 4 podstawowe umiejętności językowe

Mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie. Każda z tych umiejętności wymaga nieco innego podejścia. W tym artykule wyjaśnię jak najlepiej to zrobić i jakie metody stosuję osobiście kiedy uczę się nowego języka. Zapraszam!

Jak porozumiewać się sprawnie po angielsku bez względu na poziom?

W tym artykule obalamy popularny mit o tym, że trzeba być na naprawdę wysokim poziomie, żeby sprawnie komunikować się po angielsku, oraz tłumaczymy jak korzystać ze swojej wiedzy.

Błędy, które robisz, a o tym nie wiesz.

Zdecydowana większość Polaków robi te błędy nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Niektóre z nich całkowicie zmieniają lub wręcz odwracają sens zdania. Wymieniamy te, które wyłapujemy najczęściej i tłumaczymy co jest nie tak.

Job buildings

Rozmowa o pracę po angielsku – jak się do niej przygotować?

Wiesz, że czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna po angielsku i na samą myśl o niej czujesz ścisk w garle? Pomożemy Ci się odpowiednio do niej przygotować!

O angielskich akcentach słów kilka..

Angielski to bardzo ciekawy i zróżnicowany język, rodzimy da prawie 400 milinów ludzi na całym świecie. Prezentujemy najbardziej rozpoznawalne akcenty!

Uczymy czasu Present Perfect!

Czas Present Perfect może stanowić pewien problem, w szczególności dla nas Polaków. W naszym języku nie podobnego niewystępuje, ale mamy krótki i zwięzły tutorial jak stosować ten czas w praktyce.

8 Najlepszych aplikacji do nauki języka

Istnieje mnóstwo przeróżnych aplikacji znacznie przyspieszających naukę języków. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą tych najbardziej wartościowych.

5 powodów dlaczego wciąż nie mówisz płynnie po angielsku i co z nimi zrobić.

Przecież tyle godzin przesiedzianych w szkole, na studiach i na kursach powinno dać odpowiednie rezultaty. Tłumaczymy co poszło nie tak i jak najłatwiej przełamać barierę językową.